Swim Meet - Heat Sheet

Winter 2020
Event 1: Girls Age 6 - 30ft. | Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Lucia Ronco- 6
L2 (yellow mat) Sarah Panettiere- 6
L3 (green mat) Gannon McKee- 6
L4 (blue mat) Varvara Gougoustamos- 6
Heat 2 L1 red mat) Bella Covington- 6
L2 (yellow mat) Irie DeMott- 6
L3 (green mat) Caylee Keating – 6
L4 (blue mat) Quinn Birsner – 6
Heat 3 L1 red mat) Alliana Donow- 7
L2 (yellow mat) Emma Spillane – 7
L3 (green mat) Lillian Mason- 7
Event 2: Boys Age 6 - 30ft. | Freestyle
Heat 1 L1 (red mat) Cooper Snyder- 6
L2 (yellow mat) Dann Bozorgnia- 6
L3 (green mat) Marc Plattner- 6
L4 (blue mat) Matthew Smalley- 6
Heat 2 L1 (red mat) Lance Armetta- 6
L2 (yellow mat) Eli Donovan- 6
L3 (green mat)
L4 (blue mat)
Event 3: Girls Age 5 - 30ft | Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Brooke Finney- 5
L2 (yellow mat) Raegan Minnich- 5
L3 (green mat) Brooke Brundage- 5
L4 (blue mat) Riley Schantz- 5
Heat 2 L1 red mat) Ariana Kudagi- 5
L2 (yellow mat) Meredith Ellowitch- 5
L3 (green mat) Aleena Burnatowski- 5
L4 (blue mat) Abigail Yerk- 5
Heat 3 L1 red mat) Autumn Heigl- 5
L2 (yellow mat) Audrey Beckel- 5
L3 (green mat) Lilah Franceschetti- 5
L4 (blue mat) Victoria Savarese- 5
Heat 4 L1 red mat) Emma Daversa- 5
L2 (yellow mat) Heidi Hosterman- 5
L3 (green mat)
L4 (blue mat)
Event 4: Boys Age 5 - 30ft | Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Connor Maxwell- 5
L2 (yellow mat) Miles Huggett- 5
L3 (green mat) Aiden Szasz- 5
L4 (blue mat) Henry Simpson- 5
Heat 2 L1 red mat) Landis Brown- 5
L2 (yellow mat) Ezekiel Mason- 5
L3 (green mat) Ben Sack- 5
L4 (blue mat) Roman Lacerna- 5
Heat 3 L1 red mat) Elijah Fisher- 5
L2 (yellow mat) Zeke Hallman- 5
L3 (green mat) Cayden Spillane- 5
L4 (blue mat) Owen Reynolds- 5
Event 5: Girls Age 4 & under | 30ft Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Lilly Slepetz- 3
L2 (yellow mat) Elanor Stoverink- 4
L3 (green mat) Ishya Abraham- 4
L4 (blue mat)
Heat 2 L1 (red mat) Harper Neith- 4
L2 (yellow mat) Addison Figaniak- 4
L3 (green mat) Athena Gougoustamos- 4
L4 (blue mat)
Heat 3 L1 (red mat) Koryn Simoneau- 4
L2 (yellow mat) Elise Hausknecht- 4
L3 (green mat) Lauren Manning- 4
L4 (blue mat)
Event 6: Boys Age 4 & under | 30ft Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 (red mat) Grant Blackledge- 4
L2 (yellow mat) Ryan Kawczenski- 4
L3 (green mat) River Bowers- 4
L4 (blue mat)
Heat 2 L1 (red mat) Dylan Sheatsley- 4
L2 (yellow mat) Lucas Chen- 4
L3 (green mat) Chase Frederick- 4
L4 (blue mat)
Heat 3 L1 (red mat) Joey Franzyshen- 4
L2 (yellow mat) Noah Swiatek- 4
L3 (green mat) Finnegan Reynolds- 4
L4 (blue mat)
Event 7: Girls 7 & under | 30ft Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1 (red mat) Elanor Stoverink- 4
L2 (yellow mat) Elise Hausknecht- 4
L3 (green mat) Meredith Ellowitch- 5
L4 (blue mat) Abigail Yerk- 5
Heat 2 L1 red mat) Autumn Heigl- 5
L2 (yellow mat) Audrey Beckel- 5
L3 (green mat) Victoria Savarese- 5
L4 (blue mat)
Heat 3 L1 red mat) Emma Daversa- 5
L2 (yellow mat) Heidi Hosterman- 5
L3 (green mat) Sarah Panettiere- 6
L4 (blue mat) Varvara Gougoustamos- 6
Heat 4 L1 red mat) Irie DeMott- 6
L2 (yellow mat) Caylee Keating – 6
L3 (green mat) Quinn Birsner – 6
L4 (blue mat)
Heat 5 L1 red mat) Alliana Donow- 7
L2 (yellow mat) Lauren Kichline- 7
L3 (green mat) Emma Spillane – 7
L4 (blue mat)
Event 8: Boys 7 & under | 30ft Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1 (red mat) Noah Swiatek- 4
L2 (yellow mat) Dylan Sheatsley- 4
L3 (green mat) Ryan Kawczenski- 4
L4 (blue mat) Grant Blackledge- 4
Heat 2 L1 red mat) Reilly Jankowski- 5
L2 (yellow mat) Henry Simpson- 5
L3 (green mat) Elijah Fisher- 5
L4 (blue mat)
Heat 3 L1 red mat) Zeke Hallman- 5
L2 (yellow mat) Aiden Szasz- 5
L3 (green mat)
L4 (blue mat)
Heat 4 L1 red mat) Dann Bozorgnia- 6
L2 (yellow mat) Eli Donovan- 6
L3 (green mat) Jude Bowers- 6
L4 (blue mat) Thomas Figaniak- 6
Heat 5 L1 red mat) Brennan Hahn- 7
L2 (yellow mat) James Elwood- 7
L3 (green mat) Lance Armetta- 7
L4 (blue mat) Austin Gilchrist – 7
Event 9: Girls 7 & under | 30ft Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Lillian Mason- 7
L2 (yellow mat) Lauren Kichline- 7
L3 (green mat)
Event 10: Boys 7 & under | 30ft Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Parker Brill- 6
L2 (yellow mat) James Elwood- 7
L3 (green mat)
Event 11: Girls 7 & under | 30ft Butterfly
Lane Name
Heat 1 L1 red mat) Brooke Brundage- 5
L2 (yellow mat) Lauren Kichline- 7
L3 (green mat)
Event 12: Boys 7 & under | 30ft Butterfly

Skipping to Warm Ups

10 Minute Break for Warm Ups

Event 13: Girls 8 & under | 25yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 Tillie Kandel- 6
L2  Charlotte Blackledge- 6
L3 
Heat 2 L1  Kennedy Gordon- 6
L2  Alexa Ehasz- 7
L3 
Heat 3 L1 Malin Parlett- 8
L2 Kelly Lamie- 8
L3 Morgan Everhart- 8
Event 14: Boys 8 & under | 25yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1  Reilly Jankowski- 5
L2  Dann Bozorgnia- 6
L3 Parker Brill- 6
Heat 2 L1 Charlie Simpson- 6
L2 Braxton Seltzer – 6
L3
Heat 3 L1 Reed Mayer- 8
L2 Owen Beckel- 8
L3 Benjamin Manning- 8
Event 15 & 16: Combined Girls & Boys 9 & 10 | 25yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1  Navya Abraham- 9
L2  Grady Schroeck- 9
L3 Andrew Wasem- 9
Event 17: Girls 11 & 12 | 25yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1  Ava Panettiere- 11
L2  Aubrey Heillman – 11
L3  Kyla Rummer – 12
Event 18: Boys 11 & 12 | 25yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1  Saam Bozorgnia- 9
L2 Thomas Burgos – 11
L3 Dawson Bochini
Event 19: Girls 14 & under | 50yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1  Tillie Kandel- 6
L2  Kelly Lamie- 8
L3 
Heat 2 L1  Maja Romero – 14
L2  Sarah Barlow – 13
L3
Event 20: Boys 14 & under | 50yd Freestyle
Lane Name
Heat 1 L1 Saam Bozorgnia- 9
L2 Andrew Wasem- 9
L3 Adam Barlow – 10
Heat 2 L1 Antonio Frias – 15
L2
L3
Event 21: Girls 8 & under | 25yds Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1  Brooke Brundage- 5
L2  Charlotte Blackledge- 6
L3 Tillie Kandel- 6
Heat 2 L1 Kennedy Gordon- 6
L2 Bella Covington- 6
L3
Heat 3 L1 Alexa Ehasz- 7
L2 Malin Parlett- 8
L3 Morgan Everhart- 8
Event 22: Boys 8 & under | 25yds Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1 Parker Brill- 6
L2 Charlie Simpson- 6
L3 Braxton Seltzer – 6
Heat 2 L1 Owen Beckel- 8
L2 Benjamin Manning- 8
Event 23: Girls 9 & 10 | 25yds Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1 Navya Abraham- 9
L2  Iman Shah- 9
L3 
Event 24: Boy 9 & 10 | 25yds Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1 Grady Schroeck- 9
L2 Andrew Wasem- 9
L3 Adam Barlow – 10
Events 25 & 26: Combined Girls & Boys 11 & 12 | 25yds Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1  Ava Panettiere- 11
L2 Kyla Rummer – 12
L3 Thomas Burgos – 11
Event 27: Girls 14 & under | 50yds Backstroke
Lane Name
Heat 1 L1  Malin Parlett- 8
L2 Kelly Lamie- 8
L3 Ruby Romero -11
Event 28: Boys 14 & under | 50yds Backstroke

Skipping to Event 29 & 30

Events 29 & 30: Combined Girls & Boys 14 & under| 100yds I.M.
Lane Name
Heat 1 L1 Charlotte Wegner- 8
L2  Saam Bozorgnia- 9
L3  Adam Barlow – 10
Events 31 & 32: Combined Girls & Boys 12 & under | 50yds I.M.
Lane Name
Heat 1 L1 Ava Panettiere- 11
L2 Kyla Rummer – 12
L3 Thomas Burgos – 11

 

Events 33 & 34: Combined Girls & Boys 8 & under | 25yds Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1 Tillie Kandel- 6
L2 Charlotte Wegner- 8
L3 Owen Beckel- 8
Event 35: Girls 9 & 10 | 25yds Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1 Navya Abraham- 9
L2 Iman Shah- 9
L3
Heat 2 L1 Aubrey Heillman – 11
L2 Ruby Romero – 11

 

Event 36: Boys 9 & 10 | 25yds Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1 Grady Schroeck- 9
L2 Adam Barlow – 10
L3

 

Event 37: Girls 14 & under| 50yds Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1  Jeilyn Frias – 12
L2  Sarah Barlow – 13
L3 Maja Romero – 14

 

Event 38: Boys 7 & up| 50yds Breaststroke
Lane Name
Heat 1 L1 Antonio Frias – 15
L2
Event 39: Girls 14 & under | 25yds Butterfly
  Lane Name
Heat 1        L1 L1 Iman Shah- 9
L2 Charlotte Wegner- 8
L3
Heat 2 L1 Aubrey Heillman – 11
L2  Ruby Romero – 11
L3
Heat 3 L1 Jeilyn Frias – 12
L2 Kyla Rummer – 12
L3
Event 40: Boys 14 & under | 25yds Butterfly

Skipping to Exhibition Events

Event 41: Girls 14 & under | 50yds Butterfly

Skipping to Exhibition Events

Event 42: Boys 14 & under | 50yds Butterfly

Skipping to Exhibition Events

Event 43: Exhibition Events Combined Boys & Girls
Lane Name
L1 Kyla Rummer – 12 200 Free
L2 Sarah Barlow – 13
L3 Maja Romero – 14

Thank you for attending our Swim Meet!

Have a safe ride home!